بلاگ

استخدام معلم خصوصی برای تدریس در منزل

در حال حاضر بسیاری از دانش آموزان در مقاطع تحصیلی مختلف در راستای تقویت بنیه تحصیلی خود و کسب آمادگی لازم برای شرکت در آزمون های خاص مانند آزمون پایان ترم یا کنکور سراسری یا برای رفع اشکال و تسلط به مباحث آموزشی کتب مختلف خود به دنبال استخدام معلم خصوصی برای تدریس در منزل هستند. استخدام معلم خصوصی برای تدریس در منزل با رعایت اصول و اطمینان از اعتبار مدرس و توانایی او در انتقال مفاهیم و مطالب می تواند مزایای زیادی داشته باشد.

با استفاده از این روش یعنی استخدام معلم خصوصی می توانید گامی مهم و بلند در راستای ارتقا سطح درسی فرزند خود و تقویت سطح علمی و یادگیری او بردارید.

همان طور که متوجه شدید موضوع مقاله پیش رو در رابطه با استخدام معلم خصوصی برای تدریس و مزایای آن و مسیر و فرآیند انتخاب دبیر خصوصی برای تدریس می باشد، با ادامه این مطلب همراه باشید.

مزایای استخدام معلم خصوصی در منزل

همان طور که اشاره شد در بسیاری از موارد و برای تسلط بهتر دانش آموزان بر مباحث و مطالب درسی تنها راه چاره استخدام معلم خصوصی برای تدریس در منزل می باشد. این امر می تواند مزایای و فواید بسیاری داشته باشد. در ادامه به تعدادی از مزایای استخدام معلم خصوصی برای تدریس  اشاره خواهیم نمود

تمرکز بر نیازهای دانش آموز: میزان درک دانش آموزان از مطالب درسی و سرعت یادگیری آنان ممکن است با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشد، ممکن است تعدادی از دانش آموزان برای تسلط بر مفاهیم نیاز به تکرار بیشتری داشته باشند در کلاس های تدریس خصوصی، دانش آموزان این امکان را خواهند داشت به طور اختصاصی به فراگیری موارد مد نظر بپردازند،

استخدام معلم خصوصی برای تدریس در منزل
همچنین دبیر و مدرس نیز می تواند با شناسایی نیازها و نقاط ضعف دانش آموزان به طور اختصاصی بر این موارد تمرکر نماید. به عبارتی برنامه ریزی درسی و شیوه تدریس میتواند متناسب با دانش آموز و سطح و سبک او باشد.

وجود انعطاف لازم : یکی دیگری از مزایای استخدام معلم خصوصی برای تدریس  وجود انعطلاف لازم در برنامه ریزی زمانی و انتخاب بازه های زمانی مد نظر است.
شرکت در کلاس های خصوصی در منزل این امکان را فراهم می آورد که زمان برگزاری جلسات با توجه به عوامل مختلف مانند برنامه تحصیلی مدرسه، فعالیت های فوق برنامه و جانبی دانش آموز تنطیم شده و دانش آموز در انجام سایر امور با مشکل مواجه نشود. این ویژیگی به مدیریت بهتر زمان و کاهش تداخل با سایر فعالیت ها کمک خواهد نمود.

وجود فضایی راحت و با آرامش خاطر: در بسیاری از کلاس های درس به علت وجود تعداد زیادی دانش آموز و تفاوت در سطح و سرعت یادگیری، ممکن است بسیاری از دانش آموزان نتوانند به سطح دلخواه از یادگیری برسند. ولی به هنگام تدریس در منزل دانش آموز علاوه بر اینکه فرصت سوال و یادگیری دوباره را خواهد داشت این امکان را دارد تا در محیط خانه و در فضایی راحت و بدون تنش، مباحث درسی رادوباره مرور و یاد بگیرد.
به عبارتی آموزش در محیط منزل می تواند برای دانش آموز احساس راحتی و امنیت بیشتری به ارمغان آورد. علاوه بر این وجود امکانات شخصی و برقراری ارتباط موثر با معلم بر تمرکز و یادگیری او تاثیر بیشتری خواهد داشت.

مراحل استخدام معلم خصوصی در منزل

استخدام معلم خصوصی برای تدریس در منزل مانند بسیاری از امور دیگر مستلزم طی مراحلی است.

  1. در مرحله اول می بایست مشخص کنید که در کدام درس یا پایه تحصیلی مد نظر ، نیاز به وجود معلم خصوصی را احساس می کنید. به عبارتی می بایست سطح درسی دانش آموز یا داوطلب کنکور و میزان یادگیری او در دروس مختلف مشخص شود.
  2. پس از این می توانید با مراجعه به مراکز، موسسات، وبسایت ها و سامانه های موجود اقدام به جستجوی مدرس یا دبیر در پایه و درس مد نظر نمایید. امروزه سامانه های بسیاری در این زمینه به فعالیت مشغول هستند و این اهمیت زیادی دارد که سامانه و مرکز معتبر و دارای پشتوانه آموزشی مناسب را پیدا کنید.
    پس از مراجعه به مرکز یا تماس با موسسات می بایست به طور شفاف و و اضح  انتظارات خود را از معلم خصوصی بیان کرده و همچنین اطلاعات لازم در خصوص روش تدریس، برنامه درسی و شرایط همکاری مدرس را جویا شوید.
  3. پس از آشنایی با جزئیات و در صورت تمایل به استخدام معلم خصوصی در منزل می توانید قرارداد نهایی را منعقد نمایید. توجه داشته باشید که در حین انعقاد قرارداد به مواردی چون سرفصل های آموزشی توافق شده برای تدریس، تعداد جلسات تدریس دروس، مدت زمان هر جلسه، هزینه تدریس و نحوه پرداخت آن به طور دقیق توجه داشته باشید تا در مراحل بعد دچار مشکل نشوید.

جمع بندی

همان طور که اشاره شد با استخدام معلم خصوصی مجرب و کارآمد در منزل، می توانید زمینه ارتقاء سطح تحصیلی، تقویت مهارت های یادگیری و کسب موفقیت های علمی را برای خود یا فرزندتان فراهم آورید.

پیش از این هم اشاره شد که یکی از موارد مهم و مورد توجه برای استخدام معلم خصوصی در منزل توجه به اعتبار مجموعه طرف قراداد و سابقه آموزشی وخوشنامی آن است. برای جستجوی بهترین دبیران و معلمان خصوصی بهتر است خانواده ها از مجموعه هایا سامانه های آموزشی که دارای سابقه طولانی در این امر هستند استفاده نمایند. یکی از سامانه های فعال در امر ارائه خدمات تدریس خصوصی در منزل، سامانه دبیریاب می باشد.
این سامانه با تکیه بر تجارب مدرسان و معلمان مجموعه و به پشتوانه سال ها فعالیت آموزشی و تحصیلی همواره در صدد ارائه خدمات برتر در زمینه آموزش خصوصی در منزل و ارتقا سطح علمی علاقمندان است.

علاقمندان می توانند برای استخدام معلم خصوصی در منزل با مراجعه به این سامانه از خدمات مد نظر استفاده نموده و یا با تماس با کارشناسان مجموعه راهنمایی های لازم را در یافت کرده و دغدغه های خود را عنوان کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *